2013 évi produkciók
Archívum: 2015, 2014, 2013, Aktuális produkciók >>-
A Hungarian Sinfonietta turnéja
2013 ősze
2013 őszén a StudioArt támogatásával franciaországi és svájci templomi koncertturnén vett részt a Hungarian Sinfonietta. A magyar zenészekből álló kamarazenekar fellépett többek között Lyon, Bordeaux, Toulouse, Nizza, Dijon és Genf katedrálisaiban és bazilikáiban. A nagy sikerű koncerteken Vivaldi és Pergolesi népszerű klasszikusai csendültek fel, de elhangzott Bach "Air" című műve is.
-
A Pannon Filharmonikusok koncertsorozata
2013. december 22 - 2014. január 05.
2013 decemberében indult útjára az a 10 hangversenyből álló koncertsorozat, amely az Armel Produkció és a Pannon Filharmonikusok együttműködésének köszönhetően jött létre. A három hetes turné során a Pannon Filharmonikusok fellépett Svájc és Németország kiemelkedő hangversenytermeiben.
-
Zsidó Nyári Fesztivál
2013 augusztus 25 - szeptember 2.
A Zsidó Nyári Fesztivál mára Magyarország egyik legjelentősebb, leglátogatottabb, legnagyobb érdeklődést kiváltó kulturális-művészeti rendezvényévé nőtte ki magát. A társadalom olyan rétegeit is megmozgatja a nyár utolsó hetében megrendezett fesztivál, amelyek egyébként évközben kevésbé tanúsítanak érdeklődést a különböző kulturális rendezvények iránt. Az érdeklődők nemcsak bepillantást nyernek egy általuk addig alig ismert kultúrába, de annak részesévé is tudnak válni. Megismerhetik egy több ezer éves kultúra szokásait, ünnepeit illetve azokat a művészeket, előadókat akiknek köszönhetően számos különleges élménnyel gazdagodnak.
Fellépők
Berki Tamás
Náray Erika
Bornai Tibor
Polgár Judit
Elsa Valle énekesnő
Hábetler András operaénekes
Fischer Ádám karmester
László Boldizsár énekes
Kálmándi Mihály operaénekes
Miskolci Szimfonikus Zenekar
Takács Nikolas énekes, zeneszerző
Osztrák-Magyar Haydn Zenekar
Hábetler András operaénekes
Bretz Gábor operaénekes
Korcsolán Orsolya hegedűművész
Gál Erika operaénekes
Kovács László karmester
Harcsa Veronika – énekes, dalszerző
Budapest Klezmer Band
Liszt Ferenc Kamarazenekar
Palya Bea
-
Kaláka Fesztivál, Eger
2013 június 27-30.
1969. november 26-án a budapesti Ádám sörözőben megalakult a Kaláka együttes. A magyar és külföldi költők megzenésített verseivel gyorsan népszerűek lettek itthon és külföldön egyaránt. Miskolcon is sokat muzsikáltak. Ott érkezett egy szép felkérés: kellene valamilyen nyári zenés produkciót létrehozni a Diósgyőri várban. A Kaláka akkor már több Nyugat-európai folkfesztiválon is fellépett, így hamar megszületett az ötlet: folkzenei fesztivál, a Diósgyőri várban. Az első rendezvény 1980 júliusában volt.
A Kaláka Fesztiválon a kezdetektől jelen volt a folkzene valamennyi műfaja, stílusirányzata az autentikus népzenétől az énekelt versen át, a folk-jazz, folk-rorck, blues és világzenéig.Fellépők
Kaláka
Jó házigazdaként végigmuzsikálják a fesztivált: fellépnek a Verskoncerten, muzsikálnak a Gyerekfesztiválon, énekelnek az Ökumenikus istentiszteleten. A szokásos vasárnap este 8 órai koncertjükre pedig – mint minden évben – különleges műsort állítanak össze.
Napra
Both Miklós már többször fellépett a Kaláka Fesztiválon, úgyhogy régi nézőinknek nem kell bemutatni. Az eredeti elképzelés az volt, hogy egy másik formációval (Folkside) szerepel idén, de sajnos az egyik zenésztársnak közbejött valami, így a Napra együttes muzsikáját hallgathatja a közönség.
Parapács zenekar
Az együttes a – több évtizedes kihagyás után ismét megrendezett - „Fölszállott a páva” televíziós népzenei tehetségkutató verseny zenekari kategóriájának győztese.
SMiqueu és Baltazar Montanaro
Miqueu Montanaro régi „törzselőadója” a Kaláka Fesztiválnak, de az utóbbi években fia, Baltazar is többször muzsikált a rendezvényen. Volt már apjával duóban és belga zenekarával a ZEF-fel is.
Palya Bea
"Az én lelkem lakhelye mintha a magyar földtől délkeletebbre lenne. Balkáni, kis ázsiai tájakra vágyom, ahol közel ring a tenger, fülemnek e népek hangszerei, énekei kedvesek igazán. Ha képzeletem odaröpít, mese indul bennem, az Ezeregy éjszaka Seherezádéja leszek, az életemről, az életemért zengem a dalokat, szövöm a történeteket. A szefárd zene a Spanyolországból menekült zsidóságé, akik a mai bolgár, török, görög, szíriai területeken találtak új hazát...."
Söndörgő
A Söndörgő együttes az egyik legfrissebb, leglendületesebb zenét játszó zenekar a hazai világzenei palettán. A zenekar 1995-ben Szentendrén alakult, az Eredics fiúk a gimnáziumi éveik alatt ismerkedtek meg és kezdtek együtt muzsikálni Buzás Attilával. Részben családi indíttatásból valamennyien szorosan kötődnek és vonzódnak a délszláv népzenéhez, s feladatuknak érzik annak koncertszerű bemutatását.
Cimbaliband
Zenéjükben a modern kelet európai életérzés keveredik a népzenével, viszont mindez természetes formában történik, mert ők egy igazi “multikulti” zenekar. Szerb harmonikás, magyar hegedűs, roma nagybőgős, sváb-magyar cimbalmos és gitáros, mindez egy sejtelmes női énekhanggal, és egy jazzdobossal megfűszerezve.
Hot Jazz Band
A "hot jazz” a kifejezést a jazz leírására használják, különösképp a korai jazz-re (1917-1932) és a swingre (1932-1947) vonatkozóan, utalva izgalmas és energikus természetére. Az 1985-ben alakult Hot Jazz Band az 1920-as, '30-as, '40-es évek melódiáinak hiteles tolmácsa, a háború előtti magyar filmek slágereinek és a jazzkorszak népszerű amerikai szórakoztató-zenéjének eredethű megszólaltatója.
-
Fatemplom Fesztivál Magyarföldön
2013 július 19-21.
Régen, egy szép grúz filmben hallottam ezt a mondatot, lehet, hogy nem szó szerint így hangzott, de az emlékezetemben így ragadt meg. A filmben egy idős asszony mondta. Visszatért régi lakóhelyére, ahol távozása óta sok minden átalakult. Az asszony egy járókelőt kérdezett: ez az út vezet a templomhoz? A templomot már lebontották – hangzott a válasz.
Persze ez régen volt, de lehet, hogy Rátóti Zoltánt, magyarföldi polgármesterként hasonló gondolat vezette. Az út meg volt, gyönyörű helyre vezetett, szinte sugározta: itt egy templomnak kell állnia!
Két éve áll a magyarföldi fatemplom, érdemes elindulni a hozzá-vezető úton, kivált, ha a templomban és a templomra néző szabadtéri színpadon remek muzsika szól.Fellépők
Gryllus Vilmos
„Szeretek énekelni. Felnőtteknek azért, hogy meghallgassák. Gyerekeknek azért, hogy ők is énekeljenek."
MagyarVista Social Club
A formáció nevét egy népművészetéről híres erdélyi, kalotaszegi falu, Magyarvista után kapta. Ez amellett, hogy egy szójátékkal utal a világhírű kubai muzsikusokra, azt fejezi ki, hogy nekünk, magyaroknak is van mire büszkének lennünk. Azon dolgozunk, hogy sajátos hangvétellel, jól felismerhető egyéni stílusban hozzunk közel egymáshoz különböző zenei világokat.
Brina (Szlovénia)
A Brina zenekart – nevét a vezető énekesről Brina Vogelnikről kapta – a zenészek szabad, friss és merész zenei megközelítések iránti vágya hozta létre 2003-ban, miután Brina Vogelnik elhagyta korábbi zenekarát a Stringsi-t. Ez a hattagú zenekar régebben zenei motívumait a tradicionális zenei világból nyerte, melyeket átrendeztek és élettel töltöttek meg, bár az utóbbi időben egyre inkább saját művekből áll a repertoár.
Szirtes Edina Mókus − énekes, hegedűs, zeneszerző
Hegedűművész diplomáját a szegedi Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetemen szerezte 2002-ben, majd zeneszerzéssel kezdett foglalkozni. Írt zenét többek között a Szegedi Színkör, Szegedi Kortárs Balett, Kováts Kriszta Színháza, Baltazár Színház és a Magyar Rádiószínház számára, de a 2010-es tűzijáték zenéjét is ő szerezte.
Igricek
Az Igricek Együttes 1986-ban alakult Nagykanizsán. Az elmúlt 20 évben a zenekar tagjai többször változtak. Jelenlegi felállásban klasszikus zenészek, jazz-zenészek és népzenészek alkotják. Nem főállású zenészek, mindannyian polgári foglalkozással is rendelkeznek.
Kereplő Színház
“25 éve közös a pályánk és közös az életünk, jelenleg a Kolibri Színházban dolgozunk mindketten színész, bábszínész rendező, tervező munkakörökben, s mellette a Kolibri Színház színész bábszínész képző stúdiójában tanítunk mindketten mindent a bábról és bábozásról.A Kereplő Családi Színház kettőnk külön vállalkozása.”
-
EDDA-musical: A Kör
2013
Az életünk egy kör, amely egyszer bezárul, de addig minden pillanatát élvezni kell. A musical szereplői menekülve a társadalmi problémák és feszültségek elől a szerelemben, a szabadságban és a rockban keresnek menedéket, boldogságot. A történet egy külvárosi mese, ahol főhősünk egy szerelmi csalódás miatt elindul a nagyvilágba, abban bízva, hogy megtalálja amit keres: az igazi szerelmet, a sikert és a boldogságot. De nem csak jó barátok, hanem "rosszak" is keresztezik útját. Vajon a hit és a szerelem elég erőt adnak-e neki, hogy győzedelmeskedni tudjon a gonosz elleni küzdelemben. Te, mindennap dönthetsz jó és rossz között!
Fellépők
A SZIGET SZÍNHÁZ előadása
Dalszöveg szerző: Pataky Attila
Zeneszerző: Gömöri Zsolt
Forgatókönyvíró: Oravec János
Rendező: Pintér Tibor
Elmo - Pintér Tibor
Írisz - Tunyogi Bernadett, Békefi Viktória
Szezár - Tóth Attila, Bencze Sándor
Szalsza - Koós Réka, Janza Kata
Angóra - Szabó Dorottya
Fausztusz - Makrai Pál, Buch Tibor
Jolán - Lőrincz Andrea
Frédi - Várfi Sándor
Toha - Balogh Máté
Para - Mohácsi Márk
Miu - Papp Letícia
Menedzser - Bencze Sándor
Kisfiú - Bakos Attila
Díszlet: Domján Gábor
Koreográfus: Nádasdy András, Patuzzi Mónika
Producer: Pintér Tibor